Avtorska skupina Oloop je od leta 2010 raziskovala in razvijala projekte, akcije ter produkte, s katerimi je v javnosti obujala zavedanje o pomenu tekstilnega ročnega dela ter o vplivu, ki ga ima na počutje posameznika.
Ideja za projekt Razkrite roke je zrasla iz njene potrebe, da razširi svoje delovanje in s tem koncept sodobnega oblikovanja tako, da mu doda družbeno angažirano noto.
Naslov projekta je namigoval na zakrite obraze žensk, ki s svetom komunicirajo preko svojih ljubečih, spretnih in marljivih rok.
Projekt Razkrite roke je bil namenjen skupini žensk, živečih na Jesenicah – priseljenkam iz Bosne in Hercegovine, Makedonije in Kosova, ki so jih v Slovenijo pripeljale različne življenjske zgodbe, naključja ter razmere v domovini.
Ženske so prihajale iz kulturnih okolij, ki so na področju tekstilne kulturne dediščine izredno bogata, obenem pa so sledi tisočletne tekstilne tradicije v nekaterih krajih teh dežel ostali nedotaknjeni vse do danes.
Oblikovalska skupina je skupaj z udeleženkami projekta soustvarila kolekcijo sodobno oblikovanih ročno izdelanih tekstilnih izdelkov, ki se je v estetskem in vsebinskem izhodišču naslanjala na tekstilno kulturno dediščino ranljive skupine ter se je oplajala s slovenskim izročilom, obe tradiciji pa sta bili na svež in sodoben način prepleteni ter preoblikovani v duhu časa in tako primerni za sodobnega človeka.
Na istoimenski razstavi v Slovenskem etnografskem muzeju v Ljubljani so bili predstavljeni izdelki, portreti udeleženk in utrinki iz ustvarjalnih procesov.